Těžký svět

26. března 2007 v 12:32 | Ákir |  Věcičky od Ákirky
TĚŽKÝ SVĚT ...
Polovina všech dětí světa trpí chudobou, je ohrožována válkami a nemocí AIDS. Celkově tak strádá nyní miliarda mladistvých a nezletilých. Uvádí to ve své zprávě Dětský fond OSN (UNICEF). Dokument nazvaný Děti v ohrožení organizace zveřejnila ve čtvrtek v Londýně.
1,4 miliónu dětí umírá ročně kvůli špatnému přístupu ke kvalitní vodě a hygienickým zařízením
1,2 miliónů dětí se ocitlo v rukou obchodníků s dětmi
2 milióny dětí byly zataženy do tzv. sexuálního průmyslu
1,6 miliónu dětí bylo od roku 1990 zabito ve válkách
10,6 miliónu dětí zemřelo v roce 2003 před dosažením věku pěti let
2,1 miliónu dětí do čtrnácti let bylo infikováno virem HIV
Tohle mi stačí si přečíst jednou a slzy mám v očích.Proč nemůže celý svět žít v míru a klidu,bez nemocí,chudoby,samoty...A taky bez hloupých nafoukaných boháčů.Proč to tak nejde?Nejsem zastánkyně žádného hippies hnutí ani ničeho podobného a vím,že moje myšlenka je jenom utopie,ale ani nemůžu rpostě jenom zavírat oči s tím,že to přece neexistuje a přemýšlet tak,že můžu bejt ráda,že se to neděje mně (a jakože je dost lidí,kteří tak přemýšlí..).Vím,že já s tím nic nenadělám a v tom spočívá nicotnost jednoho člověka.Sice je zase mnoho lidí,kteří přemýšlí pro změnu jako já,ale těchle lidí je moc málo na to,aby se s tím něco dělalo.Nemám ráda nafoukané snoby,kteří si nevidí na dno konta,ale na to,aby udělali něco pro ty,kteří to potřebují,prostě nemají (spíš nechtějí mít...).
Pořád si jenom říkám,co se to s tím světem stalo...Kdyby existovala nějaká vyšší moc,která by vládla všemu,orodovala bych u ní za tyhle ubožáky,kteří se prostě nemůžou branit nemoci,nemají peníze na jídlo,jejichž životy bouří občanská válka,děti,jimž rodiče zmizeli na věčnost...Nechápu lidi nespokojený se svým domácím vybavením.Jeden známý je věčně vystresovaný ze svého počítače,že je moc starý,moc pomalý atd...Ale vůbec si neuvědomuje,že za ty peníze,ze které si koupil počítač,by celá africká vesnice měla hostinu.Pochopitelně neříkám ať prodá byt a peníze věnuje na charitu,no snad mi rozumíte jak to myslím
Možná bych to teď už měla ukončit a doufám,že tenhle článek-úvaha byl alespoň k něčemu dobrý.
P.S.:Až budu velká,budu velvyslankyně dobré vůle pro OSN
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama